2,500 TL

İSTANBUL / ÜSKÜDAR / YAVUZTÜRK MAH.

İlan No
122

İlan Tarihi
19-09-2021

inan türk
Üyelik Tarihi : 14 Ağustos 2021
Kullanıcı Mağazası
Tel :

Güvenlik İpuçları

İlgilendiğiniz aracı veya emlak ilanını görmeden kapora olarak bir ödeme yapmayın, para göndermeyin.

Reklam Alanı
İlan Açıklaması

Jeneratör Bakımı

Hayatımızın en önemli enerji türlerinden olan elektrik enerjisini üretmek için jeneratörleri kullanırız. Jeneratör elektrik enerjisi kesildiği zaman veya enerjinin olmadığı yerlerde elektrik enerjisi üreten bir makinedir. Jeneratörlerimizin uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde çalışması için düzenli jeneratör bakımı yapılmalıdır.

Jeneratörlerimiz arıza verdiği durumlarda bazen servis görevlisinin arızayı tespit edip onarması gerekmektedir. Bu durumlarda jeneratör bakımı için servis çağırmanız önerilir. Bu tür durumlarda jeneratör bakımı yaparken yanlış bir işlem yaparsanız hem tehlikelidir, hemde jeneratörünüzü daha okayötü bir hale getirebilirsiniz.

Bu yazımızda jeneratör bakımı ile ilgili bilgilendirirken, dizel jeneratörlerle ilgili de bilgi vermeye çalıştım. Jeneratör bakımı yapmadan evvel lütfen her türlü konuyu detaylıca okumaya özen gösteriniz.

width=479

Jeneratör Genel Yıllık Bakımı

Dizel Jeneratör Bakımı
Genel
Jeneratör güvenli çalışacak bir şekilde dizayn edilmiş ve üretilmiştir. Bununla birlikte güvenlik sorumluluğu kullanıcıya aittir. Eğer belirtilen güvenlik önlemleri uygulanmış ise kaza ihtimali çgood enough azdır. Her hangi bir teknik operasyon ve işlem yapmadan önce gerekli emniyeti sağlamak operasyon veya işlemi yapan kullanıcıya aittir. Jeneratör bakımı yalnızca yetkili ve bilgili eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Jeneratör Bakımı Çok Önemlidir Elektrik gittiği zaman sıklıkla kullanılan jeneratör kesilen elektriği tekrar eski haline getiren ve mazotla çalışan teknolojik bir araçtır. Elektrik kesintisi sırasında kullanılan jeneratör bakımı ve onarımı son derece önemlidir.Mazotla çalışan jeneratör içinde bulunan motorlar sayesinde elektriği hızlı bir şekilde üretmektedir. Jeneratör de diğer araçlar gibi elektronik bir sisteme sahip olduğundan ve her şeyden önce insan yapımı bir alet olmasından dolayı zaman zaman tekleyebilmekte hatta tamamen susabilmektedir. O yüzden bu tür olumsuzluklara sebebiyet vermemek için jeneratör bakımı ve onarımı zamanında yapılması son derece önemlidir. Elektrik kesintilerinde hanelerin ve özellikle iş yerlerinin adeta bir can simidi olan jeneratör, elektrik kesildiği andan itibaren devreye girdiğinden dolayı çoğu zaman iş yerlerindeki çalışmalarda hiçbir aksamaya mahal vermemektedir. İş yerleri için büyük önem arz eden jeneratörlerin başlıca arızalanma nedeni kullanım hatalarıdır. Yanlış kullanımdan dolayı arıza verebilen jeneratörlerin bakımı, ilgili servisler tarafından aylık ve yıllık periyotlar halinde kısa süre içerisinde yapılır. Unutmamak gerekir ki, elektrik kesintileri çoğu zaman zamansız bir şekilde olur ve bu nedenle elektriğin saatlerce verilemediği durumlarda birçok işin yarım kalmasına kaçınılmaz bir durumdur.

Genel Jeneratör Bakımı

Uyarılar
Tüm güvenlik önlemlerini ve uyarılarını okuyup anlamanız gerekmelidir
Jeneratör bakımı yapmadan ve çalıştırmadan önce kitaptaki tüm uyarıları okuyup ve önerilen şeyleri okuyup anlamanız gerekmektedir.
Bu kitaptaki prosedür talimat ve güvenlik önlemlerine uyulmaması durumunda kaza ve yaralanmaların olması muhtemeldir.
Bilinen emniyetsiz durumlarda jeneratörünüzü asla çalıştırmayın.
Eğer jeneratörünüzde emniyetsiz bir durum var ise tehlike uyarısı levhası koymalısınız. Acil durum butonuna basınız ve akünün negatif (-) kutbunun bağlantısını keserek olumsuz durum düzeltilene kadar jeneratörün çalışmasını engelleyiniz.
Jeneratör grubuna yetkili olmayan kişiler tarafından müdahale edilmemelidir bunun için uyarı levhaları kullanmalıdır.
Jeneratöre bakım onarım ve temizlik yapılmadan önce acil durdurma butonuna basıp akünün negatif (-) kutbunu çıkararak bağlantısını kesmeniz gerekmektedir.
Jeneratör standartlarına uygun bir şekilde yetkili servislerce kurulmalı ve çalıştırılmalıdır.
Bakım ve onarım yetkili servis tarafından yapılmalıdır.
Acil durdurma butonunun yerini öğrenin acil kapatma butonlarının tuşlarını sadece acil durum esnasında kullanılmalıdır.
Normal kapatma durumlarında acil kapatma butonları kullanılmamalıdır.


22951 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Konum
Sokak Görünümü
Benzer İlanlar
Jeneratör Bakımı
2,500 TL
Reklam Alanı