300 TL

İSTANBUL / ÜSKÜDAR / AHMEDİYE MAH.

İlan No
120

İlan Tarihi
27-02-2024

inan türk
Üyelik Tarihi : 14 Ağustos 2021
Kullanıcı Mağazası
Güvenlik İpuçları

İlgilendiğiniz aracı veya emlak ilanını görmeden kapora olarak bir ödeme yapmayın, para göndermeyin.

Reklam Alanı
İlan Açıklaması

Petek Temizliği

Peteklerde ortaya çıkan kirliliklerin özel teknik ve yöntemlerle temizlenmesine petek temizliği denir. üsküdar petek temizliği hizmetine yoğun bir düzeyde ihtiyaç duyan bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamız bölgedeki petek temizliği ihtiyacının karşılanması noktasında profesyonel çözümler ortaya koymaktadır. Petek temizliği hizmeti her zaman profesyonel bir düzeyde sunulması şart olan bir hizmet olarak tanımlanmaktadır. Dolayısıyla petek temizliği hizmetini profesyonel bir firmadan almak en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Su

üsküdar Petek Temizliği Firması

Özellikle üsküdar petek temizliği firması sayısı bakımından iddialı bir konuma sahip bir bölgedir. üsküdar’de farklı firmaların petek temizliği hizmetini sunuyor olması, karşımıza farklı kalite standartlarını da çıkarmaktadır. Bundan dolayı üsküdar bölgesinde petek temizliğine yönelik olarak bir hizmet alacağınız zaman mutlaka etkili bir araştırma yapmalısınız. Yapacağınız geniş kapsamlı firma araştırması sayesinde üsküdar’de profesyonel seviyede bir petek temizliği hizmeti alabilirsiniz. Tam da bu noktada firmamızın her zaman uluslararası çapta petek temizliği hizmetine imzasını attığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kandilli

Evde Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Evde petek temizliği yapmak makine ile petek temizliği yapmak kadar kolay değildir. Çünkü makine ile temizlik yapılırken petekler yerlerinden sökülmez. Makineyle kombi ve petek temizliği yapmak daha pratik ve hijyeniktir. Evde petek temizliği yapmanın en iyi yolu, radyatörü sistemden ayırmak ve dışarıdan yıkamaktır. Ancak bu her zaman pratik ve kolay değildir. Çünkü peteklerin sökülmesi ve dışarıya taşınması durumunda halılara ve zemine peteğin içinde bulunan siyah su dökülebilmektedir. Bu da halıların ve zeminin boyanma riskini beraberinde getirmektedir. Bunun için Ümraniye’de petek temizleme servisi veren firmalardan yardım almanız sizin için daha mantıklı gözükmektedir.

Evde petek temizliği yapmak isterseniz, şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Kombinizi kapatın ve fişini çekin.
 2. Kalorifer tesisatının içersindeki suyu uygun bir boşaltma noktasında tamamen boşaltın. Bunun için banyonuzda yer alan tahliye vanasını kullanabilirisiniz. Eğer tahliye vanası yoksa petekte bulunan purjör vanasını kullanabilirsiniz.
 3. Suyu boşaltıldıktan sonra, zemini peteklerin geçeği tüm rota boyunca koruyucu bir madde ile kaplayın.
 4. Peteklerin yanındaki vana rekorlarını sökerek borulardan ayırın. Yanınızda peteklerden damlayacak suları toplamak için küçük bir tepsi bulundurun.
 5. Radyatörün (peteklerin) üst tarafındaki hava alma noktasını kapatın.
 6. Radyatörü braketlerden kaldırın ve hemen ters çevirin. Bu, açık uçların üstte olması nedeniyle peteklerin içersindeki petrole benzeyen suyun dökülme riskini en aza indirecektir.
 7. Başparmağınızı açık uçların üzerine yerleştirin ve petekleri dışarıya çıkarın.
 8. Peteklerin içersinde kalan suyu uygun bir yerde sallayarak boşaltın.
 9. Radyatörün içerisine bir hortumla tazyikli su gönderin.
 10. Radyatör dik konumdayken peteklerin alt kısmına plastik tokmakla hafifçe vurun.
 11. Radyatörün içerisinde bulunan suyun temizlendiğine emin olduktan sonra, radyatörü boşaltın ve tekrar yerine takın.
 12. Daha önce açtığınız tüm tahliye vanalarını kapatın.
 13. Kombinin altında bulunan su takviye vanasını açarak kalorifer tesisatının içersini su ile doldurun.
 14. Tüm radyatörlerin havasını alın ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin.
 15. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra kombinizi çalıştırın.
 16. Herhangi bir olumsuz durum karşısında Ümraniye petek temizleme firmalarını arayın ve konuyla ilgili bilgi alın.

üsküdar Petek Temizliği Fiyatları

Petek temizliğinin yüksek kalite standartlarında yapılması için mutlak teknik donanım bakımında yeterli bir düzeyde firmayı tercih etmek şarttır. Firmamız alanında uzman personel yapısı ve en yeni teknik donanımlarıyla üsküdar bölgesinde etkili bir çalışmanın merkezinde yer alır. Üstelik üsküdar petek temizleme fiyatları söz konusu olduğunda da firmamız her zaman avantajlı bir şekilde hizmet sunmaktadır. Firmamız hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir petek temizliği hizmetini sunmak konusunda son derece profesyonel bir çalışma sistemine sahiptir.

Kimyasalla Petek Temizleme

Kimyasalla petek temizleme, kalorifer tesisatının içersindeki kiri, pası ve diğer istenmeyen atık maddeleri bir kimyasal yardımıyla yıkama işlemidir. Kimyasalla petek temizliği yapılırken kalorifer tesisatının içersine su, kimyasal ve pas önleyicilerden oluşan bir çözelti gönderilmektedir. Bu çözelti, demir oksit ve kireç tortusunu gevşeterek kalorifer tesisatının temizlenmesine olanak sağlamaktadır. Özellikle düzenli bir şekilde bakım ve temizliği yapılmayan kalorifer tesisatlarında pas oluşumunun ve kireçlenmenin daha fazla olduğu görülmektedir. Petek temizleme firmaları kalorifer tesisatının içerisinde oluşan pas ve kireci sökmek için kimyasal kullanabilmektedir.

üsküdar Petek Temizliği

İstanbul Üsküdar etkili bir düzeyde petek temizliğine ihtiyaç duyulan bir bölge olarak zihinlerde yer edinmektedir. Üsküdar petek temizliği konusunda firmamız her zaman yüzde yüz müşteri memnuniyetli bir hizmetin merkezinde yer almaktadır. Özellikle Üsküdar üsküdar petek temizliği hizmetleri söz konusu olduğunda da firmamız profesyonel bir çalışmaya imzasını atmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında siz de kaliteli bir petek temizliği hizmetine avantajlı fiyatlarla sahip olmayı isterseniz, hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz!

Ümraniye Petek Temizleme

Petek temizleme, kalorifer tesisatının içerisinde biriken her türlü kir, çamur, pas ve döküntüyü gideren bir temizleme işlemidir. Kalorifer tesisatının içerisindeki birikintiler temizlenmezse, tıkanmalara veya korozyona neden olabilmektedir. Petek temizliği belirli bir aralıklarla yapılmazsa kalorifer sisteminin verimi ve performansı düşebilmektedir. Bütün Ümraniye petek temizleme firmalarının da bildiği üzere, petekler belirli bir kullanımdan sonra temizlenmezse yüksek ısıtma faturalarına neden olabilmektedir. Peteklerin bazı yerlerinin soğuk, bazı yerlerinin sıcak olması kalorifer sisteminizle ilgili bir sorun yaşadığınızın belirtilerinden biridir.

Kısıklı

Kalorifer peteklerin alt tarafı üst tarafından daha soğuksa, peteklerin içinde tıkanıklık ve çamur birikintisi olabilir. Petek temizliği bu çamuru yıkamaya ve peteklerinizi daha verimli hale getirmeye yardımcı olur. Kalorifer petekleriniz ve sıcak suyunuz yavaş ısınıyorsa veya sıcak suyunuz her zamanki kadar sıcak gelmiyorsa kalorifer sisteminiz tıkanmış olabilir.

Petekler zamanla kir, çamur ve pas ile tıkanabilmektedir. Kalorifer tesisatının tıkanması boru içersinde sıcak suyun dolaşmasına ve radyatörlerin ısınmasına engel olmaktadır. Petekler belirli zaman aralıklarında temizlenmezse kalorifer tesisatı içersinde tıkanmalara ve sistem arızlarına neden olabilmektedir.

Her bölgede olduğu gibi, İstanbul’un Ümraniye ilçesinde de petek temizleme hizmeti özellikle kış ve güz aylarında talep edilmektedir. İnsanlar belirli bir zaman aralıklarıyla kombi ve peteklerinin bakım ve temizliğini yaptırmaya ihtiyaç duymaktadır. Petek temizliğinde, çevre dostu ve korozyon önleyici temizlik kimyasallarının kullanılması oldukça önem arz etmektedir. Çünkü korozyon önleyici kimyasallar kalorifer tesisatının paslanmasını ve oksitlenmesini engelleyerek evinizin daha iyi ısınmasına olanak sağlamaktadır.

İlçemizde yaşayan neredeyse her aile Ümraniye petek temizliği firmalarına ihtiyaç duymaktadır. Çünkü petek temizliği, kalorifer tesisatındaki kireç, korozyon ve tortu gibi unsurları temizleyerek doğalgaz faturalarının düşmesine olanak sağlamaktadır.

Petek Temizlemenin Faydaları

 • Kombi ve petek temizliği kalorifer sisteminizin ömrünü uzatmaya, faturalarınızı düşürmeye ve kombi arıza riskini azaltmaya yardımcı olur.
 • Kombi ve petek temizliği evinizin daha hızlı ısınmasına yardımcı olur ve kombinizin daha az enerji harcamasını sağlar.
 • Petek temizliği kalorifer sisteminin aşınmasını ve yıpranmasını azaltır ve kombinizin korunmasına yardımcı olur.
 • Petek temizliği kalorifer sisteminizdeki su dolaşımını iyileştirir ve daha verimli hale getirir. Petekleriniz daha çabuk ısınır ve kombiniz daha az gürültüyle çalışır.

Ümraniye Petek Temizliği

İstanbul Ümraniye petek temizliği denilince akla gelen firmalardan bazıları yukarıda yer almaktadır. Kombi petek temizliği hizmetini güvenilir firmalardan almanız sizin yararınıza olmaktadır. Hizmet alırken sadece fiyata değil aynı zamanda kaliteye de bakmanız gerekmektedir. Çünkü hakkıyla yerine getirilmeyen bir hizmete ödenen para boşuna giden para anlamına gelmektedir. Bu yüzden her zaman iş etiğine ve müşteri memnuniyetine önem veren firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Ümraniye’de petek temizleme hizmeti veren firmalara ulaşabileceğiniz telefon numaraları yukarıda yer almaktadır. Bu noktada petek temizleme ile ilgili bazı konulara değinmek gerekmektedir.

Sizlerin de bildiği üzere, evlerimizin ısınmasını sağlayan doğalgaz petekleri belirli bir aralıklarla temizlenmediğinde içlerinde pas, tortu ve kireç gibi bir takım kalıntılar biriktirmektedir. Bu kalıntılar zamanla balçık ya da çamur şekline gelerek kombi ve kalorifer sisteminin verimsiz bir şekilde çalışmasına, hatta tıkanmasına sebep olmaktadır.

Kalorifer peteklerinizin kış boyunca sizi sıcak tutabilmesi için temizletilmesi çok önemlidir. Kalorifer peteklerinizle ilgili sorun yaşıyorsanız, peteklerinizin temizliğe ihtiyacı olabilmektedir. Petek temizliğine ihtiyacınız olabileceğini gösteren birkaç belirti bulunmaktadır. Peteklerinizin altı soğuk üstü sıcaksa radyatörlerinizi veya kalorifer borularınızı tıkayan bir çamur olabilmektedir. Bazı kalorifer petekleriniz ısınmazken diğerleri düzgün bir şekilde çalışıyorsa petek temizliğine ihtiyacınız olabilmektedir. Kalorifer sisteminizin ne kadar eskiyse peteklerinizde çamur olma ihtimali o kadar fazla olmaktadır.

Makine ile Petek Temizleme

Günümüzde kalorifer petek temizliğinde makineler kullanılmaktadır. Ümraniye petek temizleme firmalarının hemen hemen hepsinde bu makinelerden bulunmaktadır. Makine ile petek temizliği işlemi yapılırken kalorifer tesisatından çıkan paslı su genellikle tuvalet giderinden gönderilmektedir. Kombi ve petek temizliğinin süresi kalorifer tesisatının boyutuna ve radyatörlerin içersinde oluşan çamur miktarına bağlı olarak değişmektedir. Kalorifer tesisatının temizlenmesi ortalama 1,5 saat sürmektedir. Kombi ve petek temizliğinde makinenin kullanılması bu hizmetin temiz bir şekilde verilmesine olanak sağlamaktadır.

 

İlaçla Petek Temizleme

Makine ile petek temizliği yapıldıktan sonra ilerde oluşabilecek paslanmaları engellemek için kalorifer tesisatının içerisine bir miktar ilaç eklenmektedir. Bu ilaca inhibitör denilmektedir. Kalorifer tesisatının içersine konulan bu ilaç, gelecekteki paslanmaları önleyerek peteklerin korunmasını sağlamaktadır. Petek temizleme ilacı baz içerikli bir kimyasaldan oluşmaktadır. İstanbul Ümraniye’de ilaçla petek temizliği hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır.

Neden Petek Temizliği Yaptırmalısınız

Petek temizliği yaptırmanızın birçok nedeni bulunmaktadır. Petek temizliği her zaman göremediğiniz ısıtma sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olmaktadır. Düzenli aralıklarla petek temizliği yaptırmadığınızda kalorifer peteklerinin içerisinde çamur, pas ve kireç oluşabilmektedir. Kalorifer peteklerinin içerisindeki kirli su ısınma sorunlarına neden olabilmektedir. Petek temizliği ısıtma sisteminizden daha fazla verim almanızı sağlamaktadır. Peteklerin bakım ve temizliğinin yapılmaması radyatörlerinizde soğuk noktaların oluşmasına sebep olmaktadır. Bu durum, kombinin bir odayı ısıtmak için daha çok fazla çalışması anlamına gelmektedir. Petekleri ısıtmak için gereğinden fazla çalışan kombi daha fazla enerji tüketmektedir. Çamur ve pas ile tıkanan kalorifer tesisatı kombi ve pompa arızalarına neden olmaktadır. Kombi arızalarının büyük bir çoğunluğu ısıtma sistemindeki kirli sudan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle petek temizliğine dikkat etmek gerekmektedir. Yukarıda Ümraniye ilçesinde hizmet veren bazı petek temizleme firmaları sırlanmaktadır.


259 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Konum
Sokak Görünümü
Benzer İlanlar
Reklam Alanı