250 TL

İSTANBUL / ÜSKÜDAR / YAVUZTÜRK MAH.

İlan No
111

İlan Tarihi
14-08-2021

inan türk
Üyelik Tarihi : 14 Ağustos 2021
Kullanıcı Mağazası
Tel :

Güvenlik İpuçları

İlgilendiğiniz aracı veya emlak ilanını görmeden kapora olarak bir ödeme yapmayın, para göndermeyin.

Reklam Alanı
İlan Açıklaması

Su kaçağı tespiti

Su

Su kaçağı tespiti yapılırken su borularındaki çatlaklar, kırıklar ya da benzeri hasarlar nedeniyle oluşan sızıntılar ve nem farklılıkları şu yöntemlerle belirlenebilir;

Su kaçağı meskenlerde meydana gelen tesisatların zamanla deforme olarak patlaması sonucu zeminden geçen bölümlerin su birikmesiyle oluşan rutubet ve nemin su kaçağın olduğunu göstermektedir gerek tesisatın olduğu mekana veya oranın alt bölümlerine su akıntısı nem ve rutubet belirtileri göstermektedir su kaçağının oluşturduğu tesisatlar ise pis su tesisatı temiz su tesisatı ve kalorifer tesisatından kaynaklanarak hasarın daha büyümesine neden olmaktadır. Bu konuda deneyimli ekip ve ekipmanlarımızla gün içerisinde gelip su kaçağını özel kameralarımızla bulup tamir ve onarımını yapmaktayız.

Su kaçaklarında kullandığımız ekipmanlarımız tesisatlar için özel üretilip her tesisatın kendine özgü cihaz ve ekipmanları mevcuttur. Pis su tesisatları için kullanılan drenaj kameraları fiber optik görüntüleme gibi borunun iç kısmından bakılarak pimaj borusunun içinde kırık çatlat ve herhangi bi su kaçağına neden olacak hatayı görmekte

Temiz su tesisatında kullanılan ekipmanlar ise termal kamera genellikle sıcak su hatları ve soğuksu hatlarında meydana gelen kaçakları göstermektedir temiz su tesisatları evin her yerinde olduğu için termal kameranın bölgesel görüntüleme işlemi yapılarak daha kolay ve nokta tespit yapılmaktadır

 • Akustik dinleme cihazı: Temiz su tesisatlarındaki su kaçaklarını hızlı bir şekilde tespit etmeye yarar. Bu cihazın hassas ayarları sayesinde kaçaklar noktasal olarak bulunabilir.
 • Boru görüntüleme kameraları: Atık su borularının iç kısımlarını görüntülemeye yarayan kameralarla su kaçakları ve su sızıntıları bulunabilir.
 • Termal kamera: Kalorifer borusu gibi sıcak su borularında oluşan sızıntıları tespit etmeye yarayan bu cihazlar, akustik dinleme cihazı ile birlikte kullanılırlar. Termal kameralar kullanılırken parkelerin sökülmesine gerek duyulmaz. Nemi algılayabilen yüksek çözünürlüklü termal kameralar, küçük sıcaklık farklılıklarını görüntüleyebilirler.
 • Nem ölçer: Binadaki nemi tespit etmek oldukça zordur. Su sızıntıları belli bir seviyeye geldiğinde duvarlarda, tavanda veya zeminde belirgin işaretler olur. Ancak nem kaynaklı sorunlar tavandan su damlayana ya da duvarlar nemlenene kadar anlaşılmayabilir. Bu cihazlar, banyo gibi sıvı ile temas eden ortamlarda 3 cm kadar derinliğe inebilirler.
 • Ancak nem ölçerler yardımcı cihazlardır ve sızıntıların yerini tam olarak belirlemenizi sağlamazlar. Kameralı cihazlar ve dinleme cihazı ile birlikte kullanıldıklarında daha hızlı sürede sonuç almaya yardımcı olurlar.
 • Acıbadem

Ümraniye su kaçağı tespiti yapıyoruz Kırmadan su kaçağı tespiti yaparken kullandığımız bu yöntemler ile üst kattan gelen ya da parke altında oluşan sızıntıları kolayca tespit edilebiliyoruz.

Kaçakları incelerken ilk olarak hangi tesisat sisteminde sorun olduğunu buluyoruz. Parke altında ya da fayans altında olan çatlakları kameralı cihazlarla görüntülüyoruz.

Tespit aşamasında kırma, dökme ya da gürültü gibi problemler meydana gelmez. Su kaçağını tespit ettikten sonra sorun hangi tesisat sistemindeyse ona uygun tadilat çalışmaları yapıyoruz.

Temiz su borularında ya da kalorifer borularında oluşan kaçaklar için çalışma yapılacak kadar bir alan açılması yeterlidir. Bazen bir ya da iki fayansın sökülmesi ve tadilat yapıldıktan sonra açılan bölgenin eski haline getirilmesi için yeterlidir.

Atık su borularında oluşan su kaçakları için ufak tadilatlar yeterli olmayabilir. Pimaş borusunun çatlaması ya da contasında sorun olması halinde arızalı borunun sökülüp yenilenmesi gerekir. Bu da ekstra maliyete neden olur.

Çatı sızıntıları ya da üst kattaki banyo borularında oluşan çatlaklar nedeniyle oluşan sızıntılar, kızılötesi kameralı görüntüleme cihazları sayesinde kolayca anlaşılabilir.

Kızılötesi kameralar kullanılarak zemindeki, tavandaki ya da duvarlardaki gizli sızıntılar algılanabilir. Bu güçlü ve hassas araçlar, normal gözle görünemeyen ya da hiçbir leke bulunmayan ancak su kaçağı olan yerleri görüntüleyebilirler.

Kızılötesi kameralar ortamdaki sıcaklık farklılıklarını gösterirler. Cihazın ekranında gökkuşağı renklerinde görüntüler oluşur.

Bu görüntülerde düzgün yapılmamış yalıtım nedeniyle oluşan soğuk noktalar tanımlanabilir. Yüksek çözünürlüklü cihazlarda nem de tespit edilebilir.

Cihazda sızıntılar koyu mavi lekeler şeklinde görünür. Tesisattaki sıcaklık farklılıkları bazen bir nokta olarak görünebilir. Bu yerler onarılmadığı takdirde zamanla küflenebilirler.

Temiz sularda ki kaçak su bulma işlemlerini genelde akustik cihazlar yardımı ile yapmaktayız.

Bu dinleme cihazları sesi yüzlerce kez artırdıktan sonra etraftaki farklı sesleri izole ederek kaçağı noktasal olarak tespit etmemizi sağlamaktadır.

Fakat cihaz var diye her zaman herkes noktasal tespit yapamaz. Bu iş profesyonellik ve tecrübe gerektirmektedir. Her cihazı olan tesisatçı noktasal olarak tespit yapamadığına şahit olmaktayız.

Acıbadem

SU KAÇAKLARINI TESPİT EDERKEN KAMERALI CİHAZ KULLANMANIN FAYDALARI

 • Termal kameralar binadaki tüm su kaçaklarını algılayabilirler.
 • Termal kamera ile su kaçağı tespiti özellikle kombi çıkışlarında noktasal yapılmaktadır.
 • Hasar büyümeden tespit edildiğinde binada küf oluşumu engellenir.
 • Sorunlu bölgeler noktasal olarak tespit edildiği için yalnızca hasarlı kısımlara müdahale edilir. Bu da maliyeti çok düşürür.
 • Kırma ya da dökme gibi binaya zarar verecek işlemler, hasarın büyüklüğüne göre minimum düzeyde tutulur.
 • Eviniz sigortalı ise bu işlem en uygun maliyetli olduğu için sigorta şirketleri de bizim gibi kameralı cihazlı firmalara yaptırmanızı isteyeceklerdir.

SU KAÇAĞININ SICAK/SOĞUK SU TESİSATINDA OLMASI ÖNEMLİ Mİ?

İstanbul Kırmadan Cihazla Üsküdar Su Kaçağı tespiti

Hayır, bizim için hiçbir önemi yoktur. Su kaçağı ister temiz su tesisatınızda, ister pis su giderlerinde, isterse de sıcak su (kalorifer, kombi, petek, banyo gibi) tesisatınız da olsun farketmeksizin sorununuzuz çözülür kırmadan su kaçağı bulma işlemi uygulanır.

Tabi tüm sorunlar için farklı farklı cihazlar kullanmaktayız. Firma politikamız gereği su kaçağının nerede olduğu farketmeksizin aynı ücrete tespit yapmaktayız.

HİZMET VERDİĞİMİZ İSTANBUL İLÇE VE SEMTLERİ

Ekip Tesisat firması olarak 7 yılı aşkın süredir severek yaptığımız bu işte İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki tüm ilçe ve semtlerine uygun fiyata ve garantili su kaçağı bulma hizmeti veriyoruz.


1340 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Konum
Sokak Görünümü
Benzer İlanlar
Reklam Alanı